Moda na obdarowywanie gości weselnych spersonalizowanymi prezentami pojawiła się w Polsce stosunkowo niedawno i właściwie jest jeszcze raczkującym trendem. Goście przychodzą na wesela z prezentami dla państwa młodych, wyrażając tym samym gratulacje i podziękowanie za zaproszenie, ale to przecież oni muszą poświęcić swój czas na przybycie. Dla wielu par młodych to, że goście chcą się pojawić to już wielki zaszczyt i okazja, by wyrazić swoje podziękowania. To, że goście dostają od młodych na odchodne butelki weselnej wódki jest już tradycją, jednak nowoczesne młode pary robią często o jeden krok więcej, opracowując piękne podarki w podziękowaniu dla tych, którzy zechcieli dzielić z nimi tę niesamowitą noc. Poniżej prezentujemy więc garść pomysłów dla tych, którzy chcą przygotować dla swoich gości drobne upominki, dzięki którym wesele zostanie zapamiętane na długo.

Ciasteczko w ozdobnym opakowaniu

Pojedyncze ciasteczka, cukierki, czy woreczki z migdałami wydają się dość dziwnym prezentem dla gości weselnych, jednak w kwestii symbolicznej są naprawdę ciekawym i przede wszystkim niezbyt drogim podarunkiem. Doskonale sprawdzą się tu pięknie ozdobione pierniczki, które znane są ze swojej trwałości. Zapakuj je w ozdobny celofan, przewiąż wstążką i dodaj karteczkę ze spersonalizowanymi podziękowaniami przygotowaną na wzór winietek z waszego wesela. Goście, którzy siadając do stołu znajdą na nim tak pięknie przygotowane upominki z pewnością poczują się wyjątkowo, a przecież to jedna z ważniejszych kwestii!

Ozdobny słoiczek miodu

Miód stał się jednym z częściej wybieranych pomysłów na weselne podziękowania nie tylko ze względu na swój uniwersalny charakter, ale i przede wszystkim z powodu swoich konotacji ze szczęściem i dobrobytem. Maleńkie, ozdobne słoiczki miodu z dopiętą etykietą z datą zaślubin oraz personalnymi podziękowaniami od pary młodej to zawsze uroczy widok na miejscach dla gości i z pewnością jeden z tych prezentów, które zostaną zapamiętane na długo. Na podobnej zasadzie można przygotować również prezenty z innymi słodkościami. Domowe konfitury, dżemy, a nawet masło czekoladowe! O ile koncepcja zostanie zachowana w swojej miniaturowej, symbolicznej formie, do słoiczków można włożyć właściwie wszystko.

Zapachowy wosk do kominka

Małe świeczki i woski zapakowane w ozdobny celofan z dołączonym bilecikiem dziękującym za uczestnictwo w weselnych biesiadach to kolejny z coraz popularniejszych pomysłów na podarunki weselne. Jego zaletą jest zdecydowanie uniwersalność – ze świeczki skorzystają wszyscy, a sam pomysł wygląda niezwykle elegancko.

Miniaturowe sadzonki roślin

To już dość zaawansowany pomysł wymagający ze strony państwa młodych odrobiny budżetu. Nie da się jednak ukryć, że sadzonki roślin to jeden z lepszych symboli nawiązujących do rozkwitającej miłości i nowej drogi życia. Moda na miniaturowe terraria i hodowlę sukulentów zdaje się jednak nie przemijać, dlaczego więc jej nie wykorzystać? Podobnie jak w przypadku słoiczków z miodem, wystarczy mały pojemniczek, odrobina ziemi i sadzonki sukulentów, które w wielu sklepach ogrodniczych można kupować dziś hurtowo. Piękny prezent opatrzony oczywiście bilecikiem z podziękowaniami gotowy.

Rate this post