Wesele z dzieckiem? Dziś to już nic nadzwyczajnego. Wiele par decyduje się na ślub dopiero po urodzeniu swojej pierwszej pociechy, dlatego coraz częściej dzieci stanowią nieodłączny element wesela. Należy jednak pamiętać, iż to para młoda ma być w tym szczególnym dniu w centrum uwagi. Jak zaplanować wesele, jeśli para młoda ma już dziecko? Czy warto zapraszać na wesele znajomych wraz z dziećmi, czy może i własnej pociesze zapewnić opiekę i zorganizować bal wyłącznie dla dorosłych?

Dziecko państwa młodych

Nie ulega wątpliwości, że zarówno panna młoda jak i pan młody są w tym szczególnym dniu niezwykle zdenerwowani i rozproszeni. Nie wypada więc, by na ich głowie spoczywał obowiązek zajmowania się dzieckiem, nawet jeśli jest ono naprawdę maleńkie. Warto zastanowić się więc, czy istnieje szansa na zostawienie pociechy pod czujnym okiem niani lub kogoś z rodziny. Jeśli zdecydujesz się na obecność dziecka na weselu, pamiętaj, by zajmowała się nim osoba, którą maluch zna. W ten sposób z pewnością nie będzie płakać o uwagę swoich rodziców i pozwoli na spokojne przeprowadzenie ceremonii. Co jednak z weselem, podczas którego każdy chce się bawić? Dziecko nie jest oczywiście żadną przeszkodą!

dj Darek

Wesele z dziećmi

Zabranie własnej pociechy na wesele powinno, choć nie musi, wiązać się z opcją zabrania dzieci również przez gości. Starsze dziecko z pewnością ucieszy się, gdy będzie mogło pobawić się z rówieśnikami zamiast siedzieć na kolanach babci przez cały wieczór. Wiele par decyduje się na stworzenie osobnego stolika dla dzieci (zarówno swoich, jak i gości) oraz zatrudnienie animatorki, która nie tylko zajmie się dziećmi, ale także zapewni im rozrywkę podczas gdy dorośli będą oddawać się zabawie na parkiecie. Wesele może być dla dzieci męczące, jednak z odpowiednim przygotowaniem i dla nich stanowi wspaniałą zabawę. W końcu każda mała dziewczynka marzy, by zobaczyć pannę młodą (która w jej oczach wygląda jak księżniczka). Dzieci powinny mieć też wyznaczone zadania specjalne, takie jak rzucanie ryżem czy puszczanie baniek, by i one poczuły się w tym dniu potrzebne.

 

Planowanie wesela z dzieckiem

Pewnym jest, że panna młoda nie będzie karmiła maluszka podczas wesela, dlatego warto przygotować się również pod względem dań, jakie zostaną podane dzieciom i o to, kto będzie pilnował ich jedzenia podczas wesela. Na specjalnym stoliku przeznaczonym dla maluchów powinny znaleźć się słodycze i owoce oraz jedzenie, po które sięgną z ochotą oraz przy którym nie wybrudzą całego ubranka już po pierwszym kęsie. Planując wesele z dzieckiem należy przygotować zmianę ubrania zarówno dla opiekuna dziecka, jak i dla samej pociechy. Dzieci na weselu mogły wydawać się niegdyś przeszkodą do dobrej zabawy, jednak dziś coraz więcej par docenia urok ich obecności na miejscu.

Rate this post