Dzieci na weselu – zapraszać, czy nie zapraszać? Przed decyzją tą staje dziś wiele par szykujących się do swojego wielkiego dnia. Z jednej strony proszenie gości o pozostawienie dzieci w domach wydaje się logicznym rozwiązaniem – dzieci nie są w stanie przetańczyć z dorosłymi całej nocy. Z drugiej jednak strony zmuszenie najbliższej rodziny do wyłączenia dzieci z uroczystości wydaje się niektórym dość bezduszne. Decyzja staje się jeszcze trudniejsza, gdy para młoda ma już własne dzieci i również staje przed trudną decyzją opieki nad nimi w trakcie wesela. Kwestie zaproszeń zostawimy dziś jednak w rękach samych młodych i skupimy się na tym co zrobić, gdy dzieci będą jednak obecne podczas wesela. Jak zorganizować czas najmłodszym, by się nie nudzili?

Osobny stolik i menu na weselu

Jeśli na weselu obecne będzie jedno lub dwoje dzieci, konieczność zapewniania im osobnego menu, czy nawet osobnego stolika wydaje się być zbędna – taką liczbę maluchów da się jeszcze dość swobodnie wkomponować w weselne towarzystwo. Jeśli jednak dzieci będzie znacznie więcej, warto pomyśleć o odrębnym kącie sali weselnej poświęconej właśnie maluchom. Ich menu nie musi być rozległe czy zupełnie odrębne od tego, co jedzą dorośli, jednak warto zdać sobie sprawę, że liczenie dzieci jako pełnoprawnych gości pod względem porcji jedzenia to gwarancja niewykorzystanych dań. Planując wesele i rozsyłając zaproszenia warto więc poprosić gości o informację, czy zabiorą ze sobą dzieci. W ten sposób łatwiej będzie wam ocenić ilość maluchów, nad którymi konieczne będzie również zapewnienie opieki.

Rola animatora na weselu

Zatrudnienie osoby, która będzie w trakcie wesela opiekowała się dziećmi i zapewniała im rozrywkę, czyli tak zwanego animatora to dobre rozwiązanie przy większej grupie ludzi. Animatorów można zatrudniać dziś na godziny, lub na całą noc, a jeśli przestrzeń weselna pozwala na stworzenie osobnego pokoiku dla dzieci, możliwe jest nawet poproszenie animatora o ułożenie dzieci do snu o odpowiedniej porze. Animator powinien w trakcie wesela tak organizować dzieciom czas i zabawy, by te nie poczuły się zupełnie wykluczone z zabawy weselnej, ale też nie musiały nudzić się w czasie oczepin czy przerw obiadowych.

Specjalne atrakcje na weselu

Przykucie uwagi dzieci podczas wesela to jeden z kluczowych elementów zapewnienia im rozrywki. Dzieci warto więc angażować w samą uroczystość (pozwolić im na sypanie kwiatków czy niesienie welonu panny młodej), ale też pozwolić im na odrobinę odrębnej od uroczystości zabawy. Na stolikach dla dzieci mogą więc znaleźć się różnego rodzaju kolorowanki, gry planszowe czy inne zabawy organizowane z pomocą animatora. Warto pomyśleć też o specjalnych dekoracjach, które z pewnością przykują ich wzrok i zaabsorbują na jakiś czas. Wytrzymanie całej nocy na weselu jest trudne nawet dla wielu dorosłych – dlaczego więc dzieci miałyby znieść je dobrze bez odpowiednich dla wieku atrakcji?

Rate this post